Gdzie szukać pomocy w przeprowadzce?
Dom

Gdzie szukać pomocy w przeprowadzce?

W wielu przypadkach przeprowadzka ogranicza się do jednego dnia. Tyle czasu potrzeba, aby wynieść wszystkie pudła i meble, a następnie przewieźć je pod nowy adres. Aby jednak zadanie to mogło zostać sprawnie przeprowadzone, trzeba odpowiednio się do niego przygotować. A to wymaga tygodni, a nawet miesięcy, planowania i realizowania kolejnych etapów związanych z pakowaniem rzeczy i załatwianiem formalności.

Tak wiele czasu do przeprowadzki

Jeżeli do dnia przeprowadzki zostały jeszcze dwa lub trzy miesiące, faktycznie to jeszcze nie moment na wpadanie w panikę czy nerwowe owijanie mebli folią. Taki zapas czasu pozwala się na spokojnie przygotować. Warto zacząć od rozsądnego planu działania, który będzie uwzględniał wszystkie obowiązki, związane ze zmianą miejsca zamieszkania. Kiedy meble jeszcze stoją na miejscu, warto je dokładnie wymierzyć, a następnie upewnić się, że ich transport do samochodu, a następnie także nowego domu i mieszkania, będzie możliwy.

Większe elementy wyposażenia wymagają niekiedy rozkręcenia i rozłożenia, taki problem mogą mieć zwłaszcza mieszkańcy bloków, gdzie wielkość windy czy szerokość klatkowego korytarza często pozostawiają wiele do życzenia. Na szczęście kilkanaście tygodni przed przeprowadzką nie trzeba się spieszyć. Jest czas pomyśleć o wszystkim. a po drodze do głowy wpadnie zapewne niejedna kwestia.

Informacja, segregacja i dużo folii

Jeżeli do przeprowadzki zostało mniej niż miesiąc, to najwyższa pora poinformować o niej urzędy, ale także instytucje i firmy, z którymi ma się podpisane umowy. Chodzi głównie o to, aby korespondencja z banku, firmy ubezpieczeniowej czy dostawcy mediów przychodziła już pod nowy adres. Przy okazji warto dane kontaktowe przesłać także znajomym, aby nie czuli się ignorowani i pominięci. W międzyczasie należy zabrać się za segregowanie dobytku, zgromadzonego w dotychczasowym domu. Błędem jest zabieranie wszystkiego, ponieważ ze sporej części rzeczy od dawna się nie korzysta. W nowym domu rozsądnie jest zacząć z możliwie czystym kontem i sporą ilością wolnej przestrzeni.

Na nowe rzeczy, ale także po to, by utrzymać porządek myśli. Na zachętę warto przypomnieć, że im więcej rzeczy trafi do kosza lub do potrzebujących, tym łatwiej będzie się przeprowadzić. Firma przeprowadzkowa dostarczy zapewne sporo kartonów, które klienci samodzielnie lub z pomocą jej pracowników będą musieli wypełnić swoimi rzeczami. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko uda się zmieścić do pudeł. Przyda się natomiast chociażby folia do owijania mebli i zabezpieczenia mniejszych elementów wyposażenia. Dzięki niej chroni się je przed uszkodzeniem oraz ułatwia ich transport.

Firma specjalizująca się w przeprowadzkach to cenna pomoc. Nie warto szukać oszczędności za wszelką cenę, ponieważ z reguły oznacza to jeszcze większe wydatki. Rozsądnie jest natomiast zatrudnić profesjonalistów i powierzyć im przynajmniej część zadań, związanych z przeprowadzką. Niektóre firmy ograniczają swoje usługi do transportu, ale coraz więcej oferuje klientom także wsparcie przy pakowaniu czy montowaniu urządzeń elektrycznych.

Post Comment