W jaki sposób wyczyścić toster oraz opiekacz do kanapek?
Dom

W jaki sposób wyczyścić toster oraz opiekacz do kanapek?

Obecnie większość z nas posiada tostery oraz opiekacze. Uwielbiamy przygotowywać w nich smaczne śniadania. Jednak musimy pamiętać, że sprzęty te wymagają odpowiedniego czyszczenia. W jaki sposób pozbyć się zabrudzeń? O czym musimy pamiętać?

Po każdym użyciu tostera czy opiekacza powinniśmy zadbać o właściwe wyczyszczenie tych sprzętów. Regularne pozbywanie się okruchów czy tłuszczu zapewni nam lepszy smak przygotowywanych tostów czy grzanek oraz sprawi, że dłużej będziemy cieszyć się sprawnym sprzętem. Musimy być ostrożni podczas czyszczenia tego rodzaju urządzeń, aby ich nie uszkodzić. Ważne jest także nasze bezpieczeństwo, dlatego pamiętajmy o odłączaniu urządzeń od prądu podczas czyszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem, aby uniknąć nadmiernego zbierania się zabrudzeń w opiekaczu, jest wyłożenie go papierem śniadaniowym przed przygotowaniem tostów. W ten sposób ser nie będzie przyklejał się do powierzchni opiekacza, tylko do papieru. Potem wystarczy go tylko wyjąć i wyrzucić.

Przygotowanie do czyszczenia

Należy pamiętać, aby przed umyciem tostera czy opiekacza odłączyć sprzęt od prądu. Do wyczyszczenia będzie nam potrzebna woda, dlatego musimy zadbać o bezpieczeństwo. Najlepiej odsunąć urządzenia od kontaktu. Co prawda nie będziemy do czyszczenia używać zbyt dużej ilości wody, ale i tak nie powinniśmy narażać się na nieprzyjemne konsekwencje.

Kolejnym krokiem jest pozbycie się okruchów ze środka urządzenia. Niektóre tostery posiadają specjalne tacki, na których zatrzymują się pozostałości po chlebie czy bułkach. Musimy zatem wysunąć ją i pozbyć się zabrudzeń. Następnie powinniśmy wysypać pozostałości z wnętrza tostera czy opiekacza. Najlepiej przechylić sprzęt na drugą stronę i wytrząsnąć wszelkie okruchy. Warto także użyć cienkiego drucika, którym pozbędziemy się okruchów z trudno dostępnych miejsc. Pamiętajmy jednak, by nie szarpać nim za mocno.

Bogaty asortyment General Fresh obejmuje między innymi produkty toaletowe czy do czyszczenia kuchni

http://generalfresh.pl/

Kolejny etap

Kiedy już pozbędziemy się okruchów, powinniśmy przejść do kolejnej czynności, czyli czyszczenia na mokro. Toster lub opiekacz najlepiej postawić na gazecie lub papierowym ręczniku. W tym celu potrzebna nam będzie stara szczoteczka do zębów, ściereczka oraz pół szklanki wody z dwoma kroplami płynu do mycia naczyń. Inne środki czyszczące są tutaj nie wskazane. Mokrą szczoteczką należy wyczyścić grzałki tostera od góry do dołu. Nie powinniśmy szorować tostera zbyt mocno, ponieważ możemy porysować jego powierzchnie. Następnie wilgotną ściereczką pozbywamy się tłustych śladów.

Zakończenie czyszczenia

Jeśli udało nam się pozbyć okruchów oraz wszelkich zabrudzeń, możemy przejść do ostatniego etapu czyli dokładnego wysuszenia sprzętu oraz wyczyszczeniu jego zewnętrznej powierzchni. Obudowę należy przemyć wilgotną szmatką, a następnie pozostawić do wyschnięcia na dwadzieścia cztery godziny. Należy pamiętać, aby przez ten czas nie podłączać tostera do prądu. Musimy odczekać, aż dokładnie przeschnie. Uprzedźmy przed tym także innych domowników, ponieważ podłączenie mokrego tostera czy opiekacza może doprowadzić do spalenia urządzenia lub problemów z instalacją elektryczną.

Post Comment