Prezent, który przyniesie radość
Rozrywka

Prezent, który przyniesie radość

Dawanie prezentów jest przyjemne. A przynajmniej powinno być, w przeciwnym razie nie ma większego sensu. Co prawda, ludzie czasami czują się zobligowani do wręczenia podarku przy jakiejś okazji, a nawet czują się do tego zmuszeni. W takiej sytuacji rzadko kto sili się na dobry pomysł na prezent. Najczęściej daje się wówczas albo tak zwane byle co, albo coś na pokaz.

Jednak w dawaniu prezentów nie o to chodzi, by robić coś na siłę lub od wielkiego niechcenia. Warto podejść do tego, jak do okazji okazania komuś sympatii, a przynajmniej szacunku. Prezent nigdy nie może ranić, nie powinien być też przygnębiający bądź poniżający. To podstawowe przykazanie w kwestii wręczania podarunków. Jakimi jeszcze zasadami warto się kierować?

Coś wymarzonego

Wiele osób ma marzenia, które ludzie z ich otoczenia mogą pomóc spełnić. Przykładowo kobieta od dawna mówi o nowej lokówce, na którą jednak nie ma sumienia wydać kilkuset złotych. Na tak drogi podarek jednej osoby może nie stać, ale jeżeli rodzina złoży się na niego wspólnie, to stosunkowo niewielkim kosztem można obdarować daną osobę czymś wymarzonym. W przypadku mężczyzny pragnienia będą zapewne inne. Jeżeli na co dzień nie lubi on robić zakupów i wydawać pieniędzy na swoje potrzeby, można na przykład kupić mu jakieś fajne ubranie. Coś, na co on sam na pewno nie wydałby pieniędzy, ale w czym humor zdecydowanie mu się poprawi.

Pomysły na prezent udany i trafiony niemal zawsze obejmuje rzecz, na którą obdarowany nie mógłby lub nie miał sumienia sobie pozwolić. W końcu w życiu jest tak wiele ważniejszych wydatków. Większość ludzi zna to doskonale, na szczęście święta oraz inne okazje są od tego, by uszczęśliwić kogoś bliskiego i ważnego. Przy okazji wręczania takiego prezentu pokazuje się także, że dobrze zna się daną osobę i chce sprawić jej przyjemność. Takie podarki umacniają więzi.

Prezent, który nie kosztuje dużo

Zwłaszcza rodzice i dziadkowie dobrze znają to fantastyczne uczucie, kiedy dzieci wręczają im własnoręcznie wykonane prezenty. Takie ,,cudeńka” na ogół nie kosztują wiele, ale są oceniane jako bezcenne. Warto brać przykład z najmłodszych członków rodziny i podchodzić do przygotowania świątecznych podarków bardziej kreatywnie niż na zasadzie zastaw się, a pokaż się. Nie brakuje osób według których dobry pomysł na prezent musi kosztować jak najwięcej. Jeszcze ciekawszą teorię mają ci szukający rzeczy o jak największych rozmiarach, ale możliwie tanich. Takie prezenty mają robić dobre pierwsze wrażenie i zawstydzać innych. To, że będą zupełnie nietrafione i nieprzydatne danej osobie, w ogóle się nie liczy. A powinno się liczyć.

Czasami coś małego i symbolicznego, ale kupionego z myślą o danym człowieku, jest o wiele lepszym prezentem niż wręczanie czegoś na pokaz. Zazwyczaj tak właśnie je i warto o tym pamiętać szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym. Do Wigilii jeszcze trochę czasu, więc pora ruszyć nie tyle na wielogodzinny rajd po sklepach w poszukiwaniu okazji, co ruszyć głową i poszukać jednej, konkretnej rzeczy dla kogoś wyjątkowego.

Post Comment