Polityka, jakiej nie znamy
Rozrywka

Polityka, jakiej nie znamy

Większość obywateli zna polityków jedynie z wystąpień medialnych, ewentualnie spotkań wyborczych. Tak naprawdę niewiele o nich wiedzą, nie zdają sobie też sprawy, na czym faktycznie polega ich praca. To, co polityk mówi publicznie bardzo się bowiem różni od tego, co na ogół robi poza kadrem telewizyjnej kamery. Świat polityki fascynuje wielu, co jest naturalne chociażby przez wzgląd na typową człowiekowi chęć posiadania władzy.

Do tej pory powstało sporo filmów i jeszcze więcej książek na temat zakulisowych poczynań polityków. Kręcone są także kolejne sezony kultowego serialu ,,House of Cards”. Produkcja na podstawie książki o tym samym tytule doczekała się wielu nagród i milionów fanów na całym świecie. Ludzie kochają ten serial, ponieważ uchyla nie tylko rąbka tajemnicy świata polityki, ale pokazuje również, do czego zdolny jest ambitny człowiek.

Prawie sama prawda

Michael Dobbs, autor książki ,,House of Cards”, jest brytyjskim politykiem. Twierdzi, że nie potrzeba mu zbyt wielkiej wyobraźni, ponieważ sprawowanie publicznych funkcji przez lata dostarczyło mu materiałów na książki. Co więcej, ,,House of Cards” to zapis wielu wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce. Jak podkreśla sam autor niemal wszystko wydarzyło się naprawdę. Takie oświadczenie może przerażać, ale jednocześnie przykuwa do książki i serialu jeszcze bardziej.

Filmy i seriale online obejrzysz na stronie kinoman.co – zapraszamy. Wiele najnowszych tytułów.

F. U. czyli Francis Underwood

Frank Underwood ma niemal wszystkich w głębokim poważaniu, liczy się dla niego tylko zdobywanie kolejnych wpływów i wchodzenie na coraz wyższe szczeble władzy w swoim kraju. Odnosi sukces, ale stanowi on dopiero zapowiedź kolejnych, jeszcze bardziej krwawych bitew .To człowiek, który przedkłada władzę ponad wszystko inne. Nie liczą się dla niego pieniądze, chyba że potrzebuje ich na kolejne kampanie. Usunie też ze swojej drogi każdego, kto spróbuje uniemożliwić mu osiągnięcie wyznaczonych sobie celów. Ten polityk nigdy się nie poddaje, choć zdarzają mu się momenty zwątpienia. Szybko jednak wstaje i rusza do kolejnej bitwy. Ułatwia mu to żona, postać równie ambitna, być może jeszcze bardziej tajemnicza niż on. Wraz z kolejnymi odcinkami i sezonami produkcji stacji Netflix, Claire wychodzi jednak z cienia swojego męża. Staje się równie bezwzględna, a w pewnym momencie decyduje się nawet wbić Frankowi nóż w plecy. Choć nie leje się autentyczna krew, to jednak widz obserwuje poczynania tych dwojga z zapartym tchem.

Warto obejrzeć ,,House of Cards”, ponieważ to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Być może zasługuje nawet na miano produkcji kultowej. Często się o nim rozmawia, dobrze zatem zobaczyć chociażby kilka odcinków. Rzadko kiedy jednak na tym się kończy. Kto zacznie przygodę z Frankiem i Claire, ten nie może się oderwać. Po emisji piątego sezonu fani pozostali z niedosytem. Co stanie się z Frankiem, który nigdy nie był aż tak samotny? Jak postąpi jego żona, której znudziło się bycie tą pomijaną i ustępującą na rzecz męża. Teraz kolej na nią. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnej serii Underwoodowie po raz kolejny pokażą na co ich stać. A stać ich na wiele.

Post Comment