OZE – Odnawialne Źródła Energii
Technologia

OZE – Odnawialne Źródła Energii

Odnawialne źródła ciepła to nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii. Jest to szansa dla tych, którzy chcą dbać o swoją rodzinę, przyrodę, a także  zmniejszyć koszty związane z użytkowaniem i dostawą prądu – bez obaw o przerwy w jego dostawie. Odnawialne źródła energii to najlepsze rozwiązania zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Jednorazowa inwestycja w niezbędne do produkcji energii urządzenia to jednorazowy koszt, który zwróci się z czasem. Odnawialne źródła ciepła wykorzystują naturalną energię: słońca, wody, powietrza lub gruntu. Wobec tego bogactwa, każdy znajdzie jakiś sposób na korzystanie z naturalnej energii  we własnym gospodarstwie lub firmie.

Przydomowe elektrownie wiatrowe

Własna elektrownia wiatrowa wykorzystuje – zgodnie z nazwą – energię dzięki przepływowi powietrza w atmosferze. Wiatr poruszając wprawionymi w ruch turbinami – wytwarza energię kinetyczną. Za pomocą inwertera zostaje ona przemieniona w energię elektryczną. Przydomowa elektrownia wiatrowa może zostać zamontowana na dachu budynku (balkonie, tarasie) lub na wolnej przestrzeni. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy budynek lube inne miejsce  nie jest osłonięte przez inne zabudowania, które za bardzo spowolniałyby działanie wiatru. Energia pozyskiwana dzięki turbinom wiatrowym jest ekologiczna – nie produkuje szkodliwych substancji, nie powoduje przerw w dostawie prądu, jest odporna na różne warunki atmosferyczne (np. grad lub śnieg), a ponadto można przez wiele lat korzystać z wytworzonej przez siebie energii bez obaw o wzrost kosztów prądu.

Panele fotowoltaiczne Toruń – sprawdź ofertę firmy 4oze.pl i postaw na odnawialne źródła energii

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne wykorzystują do produkcji energii – światło słoneczne. Przez ich zamontowanie zostaje ono przyjęte, a potem przetworzone w prąd. Panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw, które pochłaniają cząstki energii słonecznej i zmieniają ją w elektryczną. W ten sposób powstaje prąd stały. Aby uzyskać własny prąd zmienny – taki jak w kontaktach – podłącza się falowniki. W przypadku energii fotowoltaicznej również nie ma mowy o wytwarzaniu szkodliwych substancji, panele odporne są na różne warunki atmosferyczne, ich praca jest cicha i samodzielna, a nadwyżki wytworzonego prądu mogą być magazynowane i udostępniane.

Pompy ciepła

Pompy ciepła mogą wykorzystywać energię wody, gruntu lub powietrza. Pompa zmienia naturalny bieg temperatury, aby niższe trafiało tam, gdzie temperatura jest wyższa (domowe instalacje) i podgrzewa je. Pompy ciepła służą do ogrzewania wody lub domu i można je montować właściwie w każdej nieruchomości. Potrzebny jest  dostęp do wody gruntowej, powietrza lub gruntu i dostęp do tradycyjnego prądu. Można pompy ciepła zamontować w pobliżu domu lub w piwnicy. Pompa ciepła jest przyjazna środowisku mimo poboru prądu, można wykorzystywać ją w domach, gdzie są niesprawne kominy, bądź ich nie ma. Poza tym to tanie źródło ciepła, które może ogrzać dom i może ona współpracować i innymi ekologicznymi lub tradycyjnymi źródłami energii.

Korzystając z OZE oszczędzamy więc pieniądze, własne elektrownie są w pełni bezpieczne i co ważne – działają samoczynnie. Nie jest potrzebny żaden wkład pracy, poza zamontowaniem odpowiednich urządzeń. Są ekologiczne, a dziś wobec zanieczyszczenia środowiska także jest to ważne i dlatego warto zastanowić się nad jednorazową inwestycją w montaż jednego z urządzeń produkujących naturalna energię.

Post Comment