Dlaczego gry mogą być atrakcyjne?
Rozrywka

Dlaczego gry mogą być atrakcyjne?

Z przykrością moglibyśmy rzec, że ogromnie duża liczba osób myśli nadal, że elektroniczna rozrywka to szkodliwość i to właśnie one sprawiają, że młodzież popełnia przestępstwa. Jest to zdumiewająco dziwaczne, ponieważ nasza rodzima branża elektronicznej rozrywki niezwykle prężnie rozwija się (mamy świetnych przedstawicieli w tej specjalności!), a drudzy nie przeszkadzają sobie w formułowaniu takich lub innych krytycznych wyroków czy opinii.

Ostatnio niesłychanie dużo gracze zagrywają się w postapokalipsę. Jakoś tak elektroniczne rozrywki te trafiły do ich gustu – pewnie dlatego, że co poniektóre z nich zdają się wieszcze? Zwłaszcza raczej to najbardziej zachęca do nich. Jest to trochę dziwne, ale gracz lubi zwiedzać zapadłe i zrujnowane światy, eksplorować w poszukiwaniu surowców, które się ostały czy też ważnych substratów, napotykać na urządzone w jakiś sposób gangi oraz pertraktować z nimi, handlować. Wszystko to zdaje się ewentualnym scenariuszem w obliczu autounicestwienia, takiej jak totalna wojna atomowa, uderzenie kosmicznego obiektu w glob czy powstanie nowej, strasznej i choroby nie do uleczenia.

Elektroniczna rozrywka pozwalają nam na krótki moment wcielić się w postać w szczególności z takich światów a także zobaczyć jego opowieść. Najczęściej osoby grające bawią się tak, że albo utożsamiają się z śmiałkiem oraz wybierają takie decyzje, które są odpowiednie i które najprawdopodobniej podjęliby w takich uwarunkowaniach, albo kreślą w głowie usposobienie herosa a także chcą grać adekwatnie do jego osobowości.

Tym sposobem można grać po prostu dużo fajniej, chociażby w pozycje z rodzaju role-playing game. W takich przypadkach historie te mogą w gruncie rzeczy wciągnąć – pewna rozgrywka jest tutaj właściwym wzorem, bo skończenie 4 tytułów z pewnego świata gry ze każdymi dodatkami (można wciągnąć się w to do reszty) prawie rok zajmuje.

Rzecz jasna, że polecamy każdej osobie zabawę z grami komputerowymi. To nie tak, jak słyszymy i czytamy w mediach – rozrywka przed laptopem z zachowaniem zdrowego rozsądku może przynieść masę wartości. Dla młodszych graczy to może być na przykład obcy język, ponieważ dzięki graniu w gry mogą one w szybszy sposób się go przyuczyć. Znamy dużo osób, które idealnie tą metodą nauczyli się języka obcego, dzięki czemu ich kolejna edukacja była owocniejsza!

Post Comment